Portal Olecka

baner olecka 1
.
PL EN DE
Urząd Miejski
Turystyka
Gospodarka
Kultura i sport
baner olecka 2
baner olecka 3
baner olecka 4
baner olecka 5
Szukaj
Opcje zaawansowane
baner olecka 39
baner olecka 33
baner olecka 29
baner olecka 18
baner olecka 20
baner olecka 27
baner olecka 21
baner olecka 47
baner olecka 22
baner olecka 23
baner olecka 24
Kultura i sport
Powiązane galerie:
grafika
 
19.07.2015  /  Józef Kunicki
grafika
 
10.08.2015  /  Józef Kunicki
10.08.2015   /  Józef Kunicki

Kultura zawsze była mocno wpisana w życie Olecka. Jej różnorodność, wielość imprez kulturalnych zaskakiwała i zdumiewała odwiedzających miasto nad Legą. „Sztama” (Spotkania z Teatrem Amatorskim) i „Olecki Czerwiec Poetycki”, a więc teatr i poezja wyznaczały rytm życia kulturalnego. Powodowały, że nie odczuwało się bylejakości prowincji, w wręcz przeciwnie-stopniowo tworzyły własną, niepowtarzalną atmosferę już w pierwszym kontakcie z miastem.

Mimo, że wokół zmieniało się wiele, teatr i poezja trwały, przesuwając się prawem sukcesji od słynnej „Meluzyny” (teatr poezji), poprzez AGT i Ośrodek Teatru Amatorskiego (teatr wizji i ruchu), grupę balladową „Po Drodze, aż po „Źródła Sztuki „i „Przystanek Olecko”.

Od kilku już lat w ostatnim tygodniu lipca ściągają do miasta ludzie „przypisani północy” z całego kraju. Odbywają się wówczas koncerty, warsztaty twórcze, widowiska plenerowe i spektakle teatralne. Prawdziwe staje się wówczas zdanie, że „ dla wszystkich starczy miejsca, pod wielkim dachem nieba…”

Więcej o ofercie kulturalnej www.przystanek.pl

 

 Kultura


Sport w Olecku

W Olecku zawsze były dobre warunki do uprawiania sportu, a zwłaszcza sportów wodnych. Z zawieruchy wojennej ocalały hangary, port żeglarski, budynek na plaży miejskiej, skocznia, stadion, sale gimnastyczne. Władze dbały o zachowanie tego dziedzictwa i o nową infrastrukturę.

Obecnie miasto dysponuje wyjątkowym zapleczem sportowo-rekreacyjnym.
Olecki zespół sportowo – rekreacyjny mieści się w zabytkowym parku, bezpośrednio przylegającym do brzegów jeziora Oleckie Wielkie, niespełna pięćset metrów od centrum miasta. Atrakcyjne położenie oleckiej bazy sportowej  przekłada się na doskonałe   warunki do aktywnego wypoczynku i uprawiania różnorakich dyscyplin sportu.

W skład zespołu  wchodzą: korty tenisowe, boiska do siatkówki plażowej, boisko piłkarskie ze sztuczną murawą, stadion lekkoatletyczno-piłkarski, obozowisko, „Lega”-nowoczesny kompleks widowiskowo-sportowy  z pływalnią, plaża miejska, skate park, siłownia na powietrzu, trasy biegowe w parku, w którym znajdują się ww obiekty oraz trasa przyrodnicza   wokół jeziora tzw. Wiewiórcza Ścieżka.

Więcej www.mosir.olecko.pl

Zespół rekreacyjno-sportowy

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
QR-iconkod QR

Wersja mobilna

jeśli chcesz, możesz skorzystać z wersji mobilnej tej strony.

NIE TAK
F