Portal Olecka

baner olecka 1
.
PL EN DE
Urząd Miejski
Turystyka
Gospodarka
Kultura i sport
baner olecka 2
baner olecka 3
baner olecka 4
baner olecka 5
Szukaj
Opcje zaawansowane
baner olecka 39
baner olecka 33
baner olecka 29
baner olecka 18
baner olecka 20
baner olecka 27
baner olecka 21
baner olecka 47
baner olecka 22
baner olecka 23
baner olecka 24
Centrum Informacji Turystycznej
03.07.2014   /  Józef Kunicki

Regionalny Ośrodek Kultury w Olecku "Mazury Garbate"
  Plac Wolności 22, 19-400 Olecko
tel/fax (87) 520 49 48
   www.it.olecko.eu
Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek 9.00-17.00

Oleckie Centrum informacji Turystycznej

 

IT

Oleckie Centrum informacji Turystycznej otrzymało 3 gwiazdki oraz zajęło III miejsce w konkursie na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce w kategorii trzygwiazdkowej.

Polska Organizacja Turystyczna w konsultacji z Regionalnymi Organizacjami Turystycznymi, Zarządem Forum Informacji Turystycznej wprowadziły certyfikację informacji turystycznej. Proces ten jest realizowany od 2010 roku.

Celem certyfikacji jest:
- potrzeba zapewnienia odpowiedniej jakości obsługi turystów przez jednostki informacji turystycznej;
- stworzenie krajowej sieci standaryzowanych jednostek informacji turystycznej współpracujących na poziomie lokalnym, regionalnym i krajowym.
Certyfikacja przeprowadzana jest na zasadzie dobrowolności, na podstawie indywidualnych zgłoszeń punktów informacji turystycznej. Nadanie kategorii równoznaczne jest z włączeniem danej jednostki turystycznej do sieci Polskiego Systemu Informacji Turystycznej.
Oleckie Centrum Informacji Turystycznej poddało się certyfikacji w 2012 r. po  zakończeniu modernizacji biura w ramach projektu: „Modernizacja i rozbudowa regionalnego systemu informacji turystycznej” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. Realizatorem projektu w Olecku była Gmina Miasto Olecko. Dzięki temu możliwe było spełnienie wymogów certyfikacyjnych dla kategorii trzech gwiazdek. Minimalne kryteria, które m.in. należało spełnić to: kilkuletnie doświadczenie informatorów w branży turystycznej, znajomość języków obcych, co najmniej jedno bezpłatne stanowisko komputerowe dla turystów, dostępność placówki dla niepełnosprawnych, dostępne materiały promocyjne lokalne, regionalne w różnych wersjach językowych i inne.
Uroczyste podsumowanie wojewódzkiej certyfikacji i wręczenie Certyfikatów Polskiego Systemu Informacji Turystycznej odbyło się 29 października 2012 r. w Olsztynie.
CIT może posługiwać się Certyfikatem do września 2014 roku. Na Warmii i Mazurach certyfikacji poddały się 34 punkty

Warto dodać, że oleckie Centrum Informacji Turystycznej  zdobyło III miejsce w konkursie na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce w kategorii trzygwiazdkowej.

Oleckie Centrum informacji Turystycznej Oleckie Centrum informacji Turystycznej
Dyplom zdobyty w konkursie na Najlepsze Centrum Informacji Turystycznej w Polsce w 2012 r. Statuetka - za zdobycie III miejsca w 2012 r. w tym samym konkursie.

  my_guide_1

Oleckie Centrum Informacji turystycznej jest jednym z 23 punktów Informacji Turystycznej na Warmii i Mazurach, które  zostało zmodernizowane w ramach projetu"Modernizacja i rozbudowa regionalnego systemu informacji turystycznej". Punkty wyposażono w nowe komputery, sprzęt biurowy i meble. Dodatkowo zostały oznakowane i dostosowane do turystów o różnym stopniu niepełnosprawności. Każde z biur dysponuje także aplikacją my-guide na urządzenia mobilne. Jest ona przetłumaczona na 3 języki obce: angielski, niemiecki i rosyjski i umożliwia interaktywne zwiedzanie Warmii i Mazur.

Oleckie Centrum informacji Turystycznej

PDF
DRUKUJ
POWRÓT
WYPOWIEDZ
SIĘ
QR-iconkod QR

Wersja mobilna

jeśli chcesz, możesz skorzystać z wersji mobilnej tej strony.

NIE TAK
F